Asistenční služby

Asistenční služby jsou nedocenitelným pomocníkem v mnoha situacích, které mohou na silnicích nastat. Nemusí jít přímo o dopravní nehodu, ale i zde výrazně ulehčí život. Stačí, aby se vám vůz porouchal, a s vhodným balíčkem služeb můžete do pár minut sedět v náhradním voze a bez starostí pokračovat v cestě, zatímco vám pojišťovna bezplatně odtáhne vůz do servisu, kde ho bezplatně opraví. Zhruba takový komfort můžete s asistenčními službami získat pro většinu nepříjemných událostí spojených s vaším vozem. Jak asistenční služby nejsnáze získat?

Zdarma jako bonus pro povinné ručení

Z luxusu se asistenční služby přesunuly mezi standard, což je pro řidiče velmi pozitivní vývoj. Základní asistenční služby lze získat už jako součást povinného ručení. Ne u všech pojišťoven, ne ke každému povinnému ručení. Někdy je podmínkou pro jejich získání alespoň pokročilý balíček povinného ručení, někdy jsou asistenční služby zdarma tak obsáhlé, že snad ani nemá smysl uvažovat o samostatném příplatkovém balíčku.

Havarijní pojištění s asistencí

K havarijnímu pojištění už jsou asistenční služby zdarma samozřejmostí. Jejich rozsah většinou roste s tím, jak drahé havarijní pojištění máte, případně je možné sjednat tyto služby zvlášť, třeba i jako doplněk pro to nejlevnější povinné ručení. Některé pojišťovny nabízejí k základnímu povinnému ručení i k základnímu havarijnímu pojištění stejný objem asistenčních služeb a při současném sjednání obou forem pojištění se limity pro asistenční služby sčítají, takže se vyplatí mít 2x stejný balíček asistenčních služeb.

Parametry:

-          Asistenční služby se v různé míře vztahují k různým událostem. Pokud jste součástí dopravní nehody, tak máte nárok na jiné služby, než když vám je vůz odcizen, nebo když je váš automobil porouchaný. Nejlepší asistenční služby většinou platí pro případ nehody.

-          Stejně tak se asistenční služby liší podle toho, kde jich potřebujete využít. Různí se limity i poskytované služby pro případ pojistné události v ČR a v zahraničí (většinou v Evropě). Přirozeně jsou také odlišné limity plnění, přičemž pro oblast Evropy jsou většinou vyšší a uváděny v Eurech.

-          Mezi tradiční součást asistenčních služeb patří proplacení práce automechanika, odtáhnutí vozidla do autoservisu, vyproštění vozidla, uskladnění vozidla na určitou dobu, případně:

o   Zaplacení přenocování v hotelu- většinou do maximálního limitu nocí i maximální ceny za osobu a noc (takže platí i pro spolujezdce)

o   Asistence v oblasti právní ochrany, tlumočení, zprostředkování kontaktu s úřady cizí země a podobně

o   Pojišťovny se snaží získat klienty i takovými službami, jako je dovezení pohonných hmot v případě, kdy dojde k jejich vypotřebování, případně i načerpání špatného paliva

Comments are closed.