Cestovní pojištění

Důležitost cestovního pojištění stále roste. Ne že by v minulosti bylo při cestách do zahraničí postradatelné, ale dnes, když cestujeme stále dál od domova, do exotičtějších a nebezpečnějších lokalit, je zcela zásadní, abychom byli dobře pojištěni.

Stejně jako pro povinné ručení, i pro cestovní pojištění bez výjimky platí, že jde o produkt velmi rozmanitý, se spoustou variant. Každá pojišťovna nabízí trochu něco jiného, za jinou cenu, pro různé destinace. Není proto možné říct: ano, toto cestovní pojištění je nejlepší.

Konkurence je naštěstí vysoká a výběr pojištění vás nebude stát víc, než nějaký ten čas strávený u obrazovky počítače. Pojišťovny na svých webech své produkty, až na výjimky, představují velmi obstojně a můžete si z jejich materiálů udělat dobrou představu, co za své peníze dostanete. Pojištění lze sjednat samozřejmě i po internetu, jak to tak bývá, většinou i nějakou tou slevou. Lze samozřejmě využít i alternativní nabídky srovnávačů pojištění (například ePojisteni nebo iPojisteni a podobné). Ty mají většinou bezkonkurenčně nízké ceny, kterých mohli dosáhnout výhodnými smlouvami s pojišťovnami, které obyčejní klienti, jako jsme my, nemáme šanci dosáhnout.

Moje rada je tedy jasná- pořádně se před výběrem cestovního pojištění rozhlédněte, co vám je kdo schopen nabídnout. Srovnávače nabízejí výborné ceny, některé pojišťovny zase velmi specifické a nadstandardní krytí. Obzvláště věnujte zvýšenou pozornost tomu, jak pojišťovna kryje úrazy spojené se sporty! Abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni, když se vaše pojištění nevztahuje na úraz při vysokohorské turistice nebo sjíždění řeky na raftu. Ano, některé pojišťovny to nabízejí, ale není to pravidlem, proto zvažte dopředu, jakou ochranu budete potřebovat, a jak jí co nejlevněji můžete dosáhnout.

Tipy:

  • srovnávače pojištění bývají nejlevnější, díky speciálním smlouvám s pojišťovnami
  • většina pojišťoven nabízí různé balíčky sportů, při kterých vás proti úrazům chrání
  • pokud cestujete častěji, můžete využít celoročních cestovních pojištění, která vyjdou podstatně výhodněji
  • nejste-li si jistí, jak přesně bude vaše dovolená probíhat, vždy raději pojistěte více rizik, než méně- zdravotní péče je i v zahraničí extrémně nákladná, proto raději pár set korun vynaložených „zbytečně“, než následně pár set tisíc korun dluhů nebo ještě hůře, neošetřené zranění

Comments are closed.