Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti patří mezi možná vůbec ty nejpřínosnější produkty, které si můžete sjednat. Odpovědnost je totiž věc, které se za normálních okolností stěží vyhnete, a stačí malá chyba a škoda za miliony korun se skoro „způsobí sama“. U pojištění vozidel jde o povinné ručení, které vás chrání před podobnými katastrofami automaticky, ale v ostatních situacích vám nikdo nic podobného nepřikazuje. Je dobré se však spolehnout na vlastní úsudek a pojištění odpovědnosti požadovat ke všem ostatním druhům pojištění (tam kde nejsou bezplatnou součástí).

U cestovního pojištění se tak nebudete muset obávat situace, kdy vaším jednáním někdo přijde k finanční újmě, kterou pak budete jen stěží splácet, u majetkového pojištění zase můžete být bez obav pro případ, že by „váš majetek“ způsobil škodu třeba sousedům. Pojištění odpovědnosti je dobré sjednávat i s ohledem na případné domácí mazlíčky- pes může být náš nejlepší přítel, ale když se zakousne, tak věci i lidé často nevydrží…pojištění odpovědnosti majitelů psů a koček tak nelze odsouvat na druhou kolej (a dost možná by mělo být povinné!).

Důležité je však pamatovat stále na to, že ani sebelepší pojištění nás nikdy neochrání absolutně- chovejme se vždy s rozmyslem a základní opatrností, peníze nejsou všechno, zdraví nám třeba už nikdy nikdo nevrátí.

Comments are closed.